O nas Dla klientĂłw Cmentarze Galeria Ogloszenia Kontakt

Ogłoszenia BIPInformacje  organizacyjne przed dniem 1 listopada

Miejski Zarząd Cmentarzy administruje czterema obiektami cmentarnymi na terenie Tarnowa:
Cmentarz Stary przy ul. Narutowicza,
Cmentarz w Krzyżu przy ul. Krzyskiej,
Cmentarz w Mościcach przy ul. Czarna Droga,
Cmentarz w Klikowej przy ul. Zagumnie.

W związku ze zbliżającym się świętem Wszystkich Świętych, Miejski Zarząd Cmentarzy uprzejmie informuje, że bramy cmentarzy komunalnych w dniach od 31 października do 3 listopada będą otwarte całodobowo.

Jednocześnie prosi się rodziny osób zmarłych o uporządkowanie mogił ziemnych, grobów murowanych i zadbanie o estetykę ich otoczenia. Aby ułatwić czynności porządkowe Miejski Zarząd Cmentarzy, jak co roku,  zwiększy ilość kontenerów na śmieci, oraz częstotliwość ich wywozu.

Do godzin wieczornych na cmentarzach przebywać będą pracownicy Miejskiego Zarządu Cmentarzy, wyposażeni w identyfikatory, służąc zainteresowanym osobom pomocą w odnalezieniu grobów bliskich. Informujemy również, ze został uruchomiony internetowy system wyszukiwania  osób pochowanych na cmentarzach komunalnych w Tarnowie. Można skorzystać z pomocy systemu na stronie internetowej Miejskiego Zarządu Cmentarzy www.mzc.tarnow.pl

Miejski Zarząd Cmentarzy przypomina również opiekunom grobów i mogił o konieczności uregulowania opłat 20-letnich – między innymi te opłaty pozwalają na wykonywanie remontów, budowę alejek i upiększanie cmentarzy komunalnych. Opłat można dokonywać w biurze Miejskiego Zarządu Cmentarzy w Tarnowie, przy ul. Bernardyńskiej 24 od poniedziałku do piątku w godzinach od 730 do 1400.